auto roku v cr je ford focus

Auto roku v Česku je FORD FOCUS

03.02.2012



 

Nová generace Fordu Focus se na českých silnicích začala objevovat loni v březnu a vůz se stal nejprodávanějším modelem v nižší střední třídě.

Zároveň vedle celkového vítězství zvítězil i v této kategorii ankety. Škoda Citigo bodovala mezi městskými vozy, Carrera mezi sportovními, Audi A6 zvítězilo v kategorii střední a vyšší střední třída a v kategorii velkoprostorových a terénních aut kraloval Range Rover.

Na vítězném Fordu Focus porota ocenila zejména výborné jízdní vlastnosti, širokou nabídku karoserií a moderních motorů. Své sehrála i skutečnost, že vůz do své třídy přinesl mnoho asistenčních systémů.

 

" Jsme rádi, že Focus zvolila motoristická veřejnost i odborná porota. To je pro mě rovněž potvrzení skutečnosti, že český zákazník už nevybírá auta podle nejnižší ceny, " uvedl generální ředitel českého zastoupení Fordu Jan Laube.

 

Nový Ford Focus podle něj přináší mnoho nových technologií zajišťujících vynikající jízdní vlastnosti, vysoký komfort, praktičnost a bezpečnost. O vítězích kategorií rozhodl v prvním kole  volby součet 63 355 hlasů veřejnosti a 31 člennéodborné poroty. Z nich pak ve druhém kole zvolila odborná porota Auto roku 2012 v ČR.

V konkureční anketě Klubu motoristických novinářů, kde hlasují pouze odborníci podle pravidel evropské Car of The Year, se autem roku stal Range Rover Evoque, Focus skončil druhý a Citigo třetí.



Jdi zpět